Parayla Var Olmak - Dain HeerPara problemim olduğunu düşünüyordum. Aslında parayla ilgili problemim olduğuna ikna olmuştum. Gary Douglas'a (Access Consciousness kurucusu, iş ortağım ve dostum) dedim ki "Gary parayla ilgili problemimin üstesinden gelmek istiyorum." Bana dedi ki, "Dain bak, para problemi diye bir şey yoktur." Ben ısrar ettim, "Gary hayır, parayla ilgili problemimin üstesinden gelmek istiyorum." O yine şöyle söyledi, "Dain, para problemi diye bir şey yoktur." 


Kendimi giderek daha çok amacına ulaşamamış hissederek ısrar ettim. O da para problemi diye bir şey olmadığını yineledi durdu. En nihayetinde 4-5 kez bunu söyledikten sonra yılmış hissetmek yerine ona şu soruyu sordum, "Para problemi diye bir şey yok derken ne demek istiyorsun?" 

Evet, para problemi diye bir şey yoktur. Sadece ne alıp kabul etmeye istekli olduğunuzla ilgili bir sorun vardır. 


Eğer paranın size vereceği her şeyi alıp kabul etmeye gönüllüyseniz; paranın size getireceği kolaylığı almaya gönüllüyseniz, eğer paranın size getireceğini sandığınız saçmalıkları almaya gönüllüyseniz, para sahibi olmak kolay olurdu.

Çünkü alıp kabul etmenizi kesintiye uğratmadığınız ve paranın size getireceğine inanmış olduğunuz şeylerin önünü kesmediğinizden.

Wow! Bunu farketmekle, access araçlarını kullanarak alıp kabul etmemin kilidini açmaya başladım. 

Para ile ilgili durumum değişmeye başladı. "Parayı alıp kabul etmemin benim için anahtarları neler?" diyerek, bazen özellikle para üzerine çalışıyordum, çoğu zaman ise kendim üzerinde çalışıyordum alıp kabul etmekten beni alıkoyan neler? diye. 

Bir kez, daha çok beni, daha fazla olan beni ve daha fazla olan beni alıp kabul etmeye istekli olduğumda, paranın yaşamıma akmaya başlaması ilginçti, daha dinamik bir şekilde ve nerden geldiğini bile bilmediğim kaynaklardan. 


Para durumunuzu değiştirmek istiyorsanız, şunu göz önünde tutun, belki de bu para meselesi değildir, belki bu alıp kabul etme meselenizdir ve bunun biraz ötesinde, ne olmaya gönüllü olduğunuzdur. 

Çünkü olmaya gönüllü olduğunuz, ne alıp kabul edeceğinizi belirler. Para hesaplamalarla alakalı değildir!

Dr.Dain Heer
Access Consciousness


************************************************

KONTROL SENDE kitabımı satın alarak hayatınıza  katkıda bulunmak ister misiniz?

KENDİ KENDİNİZİN YAŞAM KOÇU OLUN


***********************************************

0 yorum: