Geçmişin Sınırlamalarından Kurtulmak.
 Yaşamımızı yönlendirmede anne karnında ve bebeklikteki olayları algılama biçimimiz ve burada almış olduğumuz kararlar, vermiş olduğumuz sözler önemli yer tutar.
Dünyaya gelebilmek, geldikten sonra yaşamımızı garanti altına alabilmek aynı zamanda sevilen, kabul edilen olmak için kendimize birilerinin beklentilerini karşılamak adına birçok yük sorumluluk yükleriz. 
Ve bütün bunlar hayatımız boyunca sırtımızdaki yük olarak kalır.Kendimizi gerçekleştirmeye ve hayatı doyasıya yaşamak istedikçe bize ayak bağı olur.
Burada almış olduğumuz kararlar vermiş olduğumuz sözler nedeniyle borçlu olduğumuz şeyleri ödeyebilmek için bu kişilere özellikle anne ve babaya bağımlı bir hayat yaratırız.
Burada oluşturduğumuz durumdan kurtulmadıkça tam anlamıyla özgür olamayız.

Bu dünyada ne olacağımızı, neye sahip olacağımızı, neyi yapacağımızı kimlerin bakış açılarına ve düşüncelerine bağımlı kıldık?

Anne karnında ve doğum sonrasında kabul edilemek, dünyaya gelebilmek ve hayatımızı garanti altına almak adına ebeveynlerimizin beklentileri için kim olacağımız, nasıl olacağımız, nasıl davranacağımız ile ilgili almış olduğumuz tüm kararları, vermiş olduğumuz tüm sözleri, etmiş olduğumuz tüm yeminleri antları, adakları, sadakat yemini ve taahhütlerimin hepsini geri alıp, iptal edip, geçersiz kılıp yıkıp yaratımlarını tümüyle iptal edelim mi?

Seçtiğim ………… bedenimde, dünyamda yaratmak için hangi icatları kullanıyorum?

Seçtiğim kendini yalnızlaştıranı, gülmeyeni, hayattan zevk almayanı, neşeli olmak istemeyeni, para yaratmak ve paraya sahip olmak istemeyeni, sorumluluk almak istemeyeni bedenimde dünyamda yaratmak için hangi icatları kullanıyorum?

Şimdi ve tüm sonsuzluklar boyunca olduğum özgür ve kendi olan kişi olabilmem için ben ve bedenim hangi oluşturucu enerji alan bilinç olabiliriz?

Daha başka neler mümkün?

Neşeli keyifli eğlenceli güzel bir gün diliyorum.

Halis Şahin 

************************************************

KONTROL SENDE kitabımı satın alarak hayatınıza  katkıda bulunmak ister misiniz?

KENDİ KENDİNİZİN YAŞAM KOÇU OLUN


***********************************************


0 yorum: