Yaratım Gücümüze Sahip Çıkmak


Yaşamınızda sizinle alakası olmayan neleri yaşamınızla bağlantılı ve ilgili yapıp sonrasında onların sizi kontrol etmelerine izin veriyorsunuz?

Bir şeyi yaşamımızla ilgili veya bağlantılı yapmak o şeye yaşamımız içerisinde önemli bir konum sağlayıp yaşamımızda olan şeylerle ilgili ona anlam yüklemektir.

Eğer bu bağlantılamayı farkındalık içerisinde yapıp yaşamımızın merkezine kendimizi koyup o şeye bir araç gözüyle bakarak yapıyorsak yaşamımızın kontrolü bizdedir. Ama bağlantılamayı o şeyi yaşamımızda kendimizden önemli ve değerli yaparak yapıyorsak kontrol o şeye geçer.

Dün birisi bana dolunayla ilgili etkilenip etkilenmediğini sordu. Bende ona, “Dolunay benim gündemimde değil. Onu yaşamımla ilgili ve bağlantılı yapmayı seçmiyorum.” dedim.

“Anlamadım” dedi.

Bende, ”Yaşamı yaratan sahip olduğu düşüncelerle insan zihnidir. Yaşamın ana yaratıcı kaynağı benim düşüncelerim ve zihnimken yaşamımda olan şeyleri neden dışarıdaki bir şeye atfedip kendi gücümü kendim dışında bir şeye veriyim ki?”


“Yaşamımda olan şeyleri dolunayla bağlantılayıp onun üzerinden açıklamaya çalıştığımda onu yaşamımla ilgili ve bağlantılı yapmış olurum. Bunu yaptığımda onu beni etkileyebilecek ve üzerimde gücü olan varlık olarak konumlamış, tanımlamış ve anlamlandırmış olurum. Sahip olduğum gücü kendi yarattığım bir şeye vermiş olurum. Bu bana mantıklı gelmiyor.” dedim.

“Enerji dünyasında yaşıyoruz, dolunayın enerjiler üzerinde etkisi olamaz mı?” dedi.

Bende, “Tabii ki olabilir. Ayın, uzaydaki konumu, yakınlığı veya uzaklığının dünya gezegeninde yer çekimi üzerindeki etkisi var. Buda enerjiler üzerinde bir yer değişimi ve hareketlenme yaratabilir mi? Evet, yaratabilir.”

“Ben o hareketlenmeye anlam yüklemeyi seçmiyorum. Bugün ona bir anlam yüklediğimde ve o anlamı kendim için geçerli kıldığımda bir sonraki dolunayda zihnim aynı şeyi hatırlayıp o enerjiyi çağıracaktır. Ve aynı duyguları hissettirecektir. Bir kaç kez yine aynısı olduğunda artık o durum alışkanlık haline gelecektir. Sanki ayın hareketlerinin beni kontrol ettiği hissini yaratacaktır.”


“Bu olduğunda aslında o durumu geçmişte kendim tanımladığımı unutup yaşamımın doğal bir durumu olduğunu ve yaşamım üzerinde kontrolüm olmadığı yanılgısına düşmeye başlarım. Kendi yarattıklarım şeyler üzerinden kendimi güçsüzleştirmiş olurum. Bu mantıklı değil. Bunu seçmiyorum.” dedim.

Bu durum yaşamımızın birçok alanında yaşanmaktadır. Bilinçsiz bir şekilde kendimiz dışındaki şeylerle bu tarz bir bağlantı yarattığımızda kendi üzerimizde bizi etkileyecek bir güç yaratıyoruz demektir.

O nedenle yaşamımı yaratırken sahip olduğum bu farkındalıktan dolayı seçici davranmayı seçiyorum.

Gücümün farkındayım ve sahip olduğum gücü insan zihninin ürünü her hangi bir nesneye veya şeye atfetmeyi seçmiyorum.

Onları ret etmiyorum. Aynı zamanda yaşamımı kolaylaştıracağını fark ettiğim durumlarda da kullanmayı seçiyorum. İşi bittiğinde rahatlıkla bırakabilirim.

Bu farkındalıktır.

Sizlere de tavsiyem neyi seçerseniz seçin, farkındalıkla seçim yapmanızdır. Bunu yaptığınızda kendinize daha şefkatli davrandığınızı, yaşamın daha kolaylaştığını ve eğlenceli hale geldiğinizi göreceksiniz.

 Bundan daha iyi nasıl olur?

Daha başka neler mümkün?

Her şey yolunda. Güvendeyim.

Ben ışığım ve ışığımın parlamasına izin veriyorum.

Halis ŞAHİNER

************************************************


 Daha fazla yaratım aracı ve bilgi için kitaplarımı satın alarak hayatınıza  katkıda bulunmak ister misiniz?Kontrol Sende - Çekim Yasası ve Bilinçaltı Dönüşüm Rehberi Kitabı - 2019 - 2 nci Baskı


 KONTROL SENDE
İzin Ver GELSİN, İzin Ver OLSUN
Çekim yasası ve Bilinçaltı Kayıt Dönüşüm Rehberi

Düzenlemiş İkinci Baskı


************************************************


Bilinçli Yaratma Sanatı Kitabı


Daha İyi Bir yaşam için

BİLİNÇLİ YARATMA SANATI


******************************

Kitapları Temin İçin : cekimyasasi@hotmail.com

Tel/Whatsapp : 0 553 06 00 464

www.halissahiner.com
0 yorum: