Anahtar da Biziz, Kilit de Biziz

 

 Herkesin bilinçaltındaki kendine özeldir. Yüzeyde görünen şeyler, çoğunlukla doğru değildir.

Bilinçli yanımız, bizi rahatsız eden durumla ilgili bize mantıklı bir cevap verse de bilinçaltımızdaki gerçek düşüncemizin farkında olmadıkça sorun yaşadığımız konular çözümlenemez.Bir çalışma esnasında, paranın hangi duyguyu hatırlattığını sorduğumda; katılımcı “güç” cevabını verdi.

Bunun üzerine ben de; “Güç senin için ne anlam ifade ediyor?  Geçmişindeki hangi olayla bağlantısı var?” diye sorup ona geçmişine doğru küçük bir yolculuk yaptırdım.


Gittiği sahnede gördüğü şey; babasından para isteyen anne ve ona para vermek istemeyen babaydı. Annesini ezilen bir kadın olarak görüyordu. Bu nedenle de yaşamında birinden para istemesi gerektiğinde, o sahne aklına geliyor ve o duruma düşmemek için para isteyemiyordu.

Ona şunu söyledim; ‘Orada farkında olmayı reddettiğin gerçek ne? Oradaki olaylara farklı olarak nasıl bakabilirsin?’
Bu tarz çatışmalarda kişiler, uzlaşmaya gitmek yerine, sürekli çatışma halinde kalmayı seçiyorlarsa aslında, iki tarafın da durumla ilgili gizli kazanımları vardır. İki taraf da kendine göre haklı çıkaracak argümanları kullanır. Ancak enerjilerini, barış yapmak yerine, çatışmaya devam ettirmek üzerine koymalarının arkasındaki davranışları ve niyetleri görmediğimiz sürece, orada sağlıklı bir karar veremeyiz.


Bilinçli Yaratma Sanatı Kitabımdan

Halis ŞAHİNER


*****************************

Daha fazla yaratım aracı için kitaplarımı satın alabilirsiniz Kontrol Sende - Çekim Yasası ve Bilinçaltı Dönüşüm Rehberi Kitabı - 2019 - 2 nci Baskı


 KONTROL SENDE
İzin Ver GELSİN, İzin Ver OLSUN
Çekim yasası ve Bilinçaltı Kayıt Dönüşüm Rehberi

Düzenlemiş İkinci Baskı
Sayfa : 312

************************************************


Bilinçli Yaratma Sanatı Kitabı


Daha İyi Bir yaşam için

BİLİNÇLİ YARATMA SANATI


Sayfa : 256


******************************

Kitapları Temin İçin : cekimyasasi@hotmail.com

Tel/Whatsapp : 0 553 06 00 464

0 yorum: