Özgür İrade veya Serbest Yükleyiciler

 

Bir kiropraktör olarak uygulamaya ilk başladığımda, çok idealist ve fedakârdım. "Ben sadece şifa için iyileştirmek istiyorum. Para kaba ve önemsizdir.” diye düşündüm. Bunu o kadar çok seviyorum ki, hiçbir şey için yapmazdım. Olgunlaşmamış inanç sistemim, gerçek bir şifacı olarak bedavaya çalışmam gerektiğini söyledi ve aynen öyle oldu. Hiçbir şey için verme arzum, hiçbir şey için almayı arzulayan pek çok insanı cezbetti ve yavaş yavaş borç ve strese girdim. Hizmetlerimin karşılığını ödeyemeyen veya ödemek istemeyen, hizmetimi karşılıksız vermem gerektiğini düşünen ve ardından aynı arkadaşları öneren insanları bu kadar güçlü bir şekilde kendime çekmem inanılmazdı. Onlar, "Peki, sen bir şifacısın. Gücümüz yetse de gücümüz yetmese de bize yardım etmen gerekmiyor mu?" der gibiydiler.

Birçok kişi ücretsiz hizmet almak için bir dizi hikâye ve bahane ile doktor doktor dolaşmaktadır. Profesyonel okuldan yeni mezun olmuş ve henüz öz-değer geliştirmemiş yeni pratisyenleri hedef alacak kadar akıllılar ve bunu yapana kadar bu hastalar üzerlerine basıp geçiyor. Doktor "Bu kadar yeter. Bunlar benim ücretim" dediği anda yeni bir doktora giderler. Parazitler mi? Hayır, onlar öğretmen! Doktorlara öz-değerlerini yükseltmeyi öğretiyorlar. Sağlık mesleği seminerlerinde bundan ne zaman bahsetsem, doktorların hepsi gülmeye başlıyor çünkü bunu kendileri de yaşamış. Aynı şey her meslekte olur ta ki maliye çırakları uyanana kadar.


Benim için bu, gerçekten arzuladığım şeye, yani büyük bir şifacı olmak ve finansal olarak uygun olmak olana kadar devam etti. Diğer tarafımı bastırıyordum ama bu ilk müşteriler dürüst olmama yardımcı oldu.


Bir süre sonra biraz daha akıllandım ve birçok ünlü ve sporcuyu kliniğime getirerek değerimi yükseltebileceğimi düşündüm. Bu insanların beni daha değerli kılacağını umuyordum ama aldığım başka bir dersti. 18 ay sonra çoğunu bıraktım çünkü hiçbir şey için bir şey isteyen bir sürü prima donna ile bitirdim. Özel muamele talep ettiler, randevulara gelmediler ve nadiren faturalarını ödediler. Dikkatim dağıldı, çok zaman kaybettim ve daha fazla müşteri çekmeden dolar değerimi düşürdüm. Sonunda, onlar kadar zengin olana kadar kendi işimi kurmayı ve sonra onları eşit olarak çekmeyi tercih etmeye karar verdim. Bunu yaptığımda, onlar ödedi ve onlar da ödeyen başkalarını yönlendirdiler. İnsanlar, yüksek veya düşük, öz değerinizi bilir ve yansıtır.


Hiçbir şey için bir şey almaya veya vermeye çalışmak, net değerinizi düşürmenin kesin bir yoludur. Aslında, "Ben senden daha az değerliyim. Dolarımla ne yapacağın, benim onunla ne yapabileceğimden daha önemli" diyorsun. Para çok itaatkârdır ve değer verdiği yere gider, yani başkasının kullanımı benimkinden daha değerlidir derseniz, para ona gidecektir. Bu dünyada kaybetmezsin. Parayı almak yerine, sonunda ayağa kalkıp "Ben bundan daha değerliyim! Benim parayı kullanmam seninki kadar önemli" diyene kadar değerli dersler alıyorsun. Hizmetinizi gerçekten isteselerdi parayı bulurlardı; bir yol bulurlardı.

 

How to Make One Hell of a Profit and Still Get to Heaven

John DEMARTİNİ


  *****************************


Daha fazla yaratım aracı için kitaplarımı satın alabilirsiniz Kontrol Sende - Çekim Yasası ve Bilinçaltı Dönüşüm Rehberi Kitabı - 2019 - 2 nci Baskı


 KONTROL SENDE
İzin Ver GELSİN, İzin Ver OLSUN
Çekim yasası ve Bilinçaltı Kayıt Dönüşüm Rehberi

Düzenlemiş İkinci Baskı
Sayfa : 312

************************************************


Bilinçli Yaratma Sanatı Kitabı


Daha İyi Bir yaşam için

BİLİNÇLİ YARATMA SANATI


Sayfa : 256


******************************

Kitapları Temin İçin : cekimyasasi@hotmail.com

Tel/Whatsapp : 0 553 06 00 464


0 yorum: