Anlamaya Çalışmak

Soru şu, anlamanın değeri nedir?

Bu herhangi bir şeyi çözer mi?

Herhangi bir şeyi gerçekten değiştirir mi?

Yoksa bir tür sonuca ulaştığınızı düşününceye kadar sadece beyninize egzersiz mi yaptırırsınız?

 Bir şeyi anlamaya çalıştığınızda bunun nasıl olduğunu bilirsiniz, düşünür durursunuz ve bu sadece gittikçe daha fazla ağırlaşır. Neyin olup bittiğiyle ilgili hiçbir şeyi değiştirmez ya da herhangi bir netlik vermez. Sonuç hüsrandır. Düşünmek bir şeyi değiştirme girişimidir, bununla birlikte yaptığı tek şey, şu veya bu şekilde tatmin edici olması gereken bir sonucu bulmak için tavşan deliğinden aşağı daha fazla inmenizi sağlamaktır, ancak sonuç öyle değildir.

Şeylerin ve insanların neden oldukları gibi olduklarına ve davrandıkları şekilde davrandıklarına dair milyonlarca ve milyonlarca neden vardır. Bütün zamanınızı düşünerek, gerekçeler ve sebepler bulmak için harcayabilirsiniz ve daha fazlasını buldukça, daha fazlası yaratılır.


Düşünceler, hisler ve duygular icatlardır ve siz onları gerçek yapmadıkça bir realite değillerdir. Yine de insanlar her gün kendi düşünceleri, hisleri ve duygularına dayalı olarak acı çekiyorlar. Onları destekleyecek hikayeler bularak kendi icatlarını var oluşa katılaştırıyorlar.

Kendinize ne zaman üzgünüm deseniz üzgün olduğunuza karar vermiş oluyorsunuz ve sonra neden üzgün olduğunuz" dair her türden nedenle ortaya çıkarsınız.

 

Pragmatik Psikoloji

Susanna Mittermaier

 

***********

  *****************************


Daha fazla kişisel gelişim konusunda bilgi ve  yaratım aracı için kitaplarımı satın alabilirsiniz Kontrol Sende - Çekim Yasası ve Bilinçaltı Dönüşüm Rehberi Kitabı - 2019 - 2 nci Baskı


 KONTROL SENDE
İzin Ver GELSİN, İzin Ver OLSUN
Çekim yasası ve Bilinçaltı Kayıt Dönüşüm Rehberi

Düzenlemiş İkinci Baskı
Sayfa : 312

************************************************


Bilinçli Yaratma Sanatı Kitabı


Daha İyi Bir yaşam için

BİLİNÇLİ YARATMA SANATI


Sayfa : 256


******************************

Kitapları Temin İçin : cekimyasasi@hotmail.com

Tel/Whatsapp : 0 553 06 00 464

0 yorum: