Değerler Prensibi Nedir?

 

"İnançlarınız, düşüncelerinize dönüşün

Düşünceleriniz, sözlerinize dönüşür

Sözleriniz davranışlarınıza dönüşür

Davranışlarınız alışkanlıklarınıza dönüşür

Alışkanlıklarınız değerlerinize dönüşür

Değerleriniz kaderiniz olun. "

- MAHATMA GANDİ

Her zaman hayalini kurduğunuz ilham dolu ve tatmin edici hayata erişebilmek için atmanız gereken en önemli adım nedir?           

Belki bu sorunun, "Para biriktirmeye başlamak”, "Daha iyi bir iş bulmak” ya da "Terfi almak” gibi bir cevabı olduğunu sanıyorsunuz. 

Belki de cevabınız şöyle: "Hayat arkadaşımı bulmak”, 'Çocuk sahibi olmak” ya da "Evliliğimi iyileştirmek.”

Belki düşünceleriniz, "Okula devam etmek”, "Seyahate daha çok vakit ayırmak” ya da "Maneviyatla ilgili şeylere daha çok vakit ayırmak” gibi cevaplara dönüşebilir.


Bu eylemlerin herhangi biri, sizin daha güzel, muhtemelen daha anlamlı bir hayat sürmenize katkı sağlayabilir. Ancak hiç biri tek başına size, kaderinizi gerçekleştirmenizin anahtarını sunmaz. Peki neden? Çünkü en çok değer verdiğiniz şeyin ne olduğunu, size gerçekte neyin ilham verdiğini, gerçekte kim olduğunu ve gerçek amacınızın ne olduğunu kesin bir şekilde anlamadığımız sürece, tamamıyla ilham dolu ve tatmin edici bir hayatı ıskalarsınız. Bir başkasının —bir ebeveyniniz, öğretmeniniz, patronunuz ya da eşinizin- yaşamanızı istediği hayatı yaşamaya meyilli olursunuz, bir başkasının değerlerinin ve önceliklerinin peşinden gitmeye çalışırsınız. Bunun sonucu hüsran olur. Sizi tatmin etmeyen bir işiniz, canlılığını yitirmiş bir ilişkiniz olur ve umutsuz bir hayat yaşadığınız hissine kapılırsınız.

Peki, kendi değerlerinize göre yaşıyorsanız ancak bu değerlerin tam olarak farkında değilseniz ya da bu değerlerin önemini bilmiyorsanız ne olur? O zaman, her gün gösterdiğiniz çabanın tam karşılığını alamamış olursunuz. Değerlerimiz, bizim hedeflerimizi belirlememize ve gerçekleştirmemize yardımcı olan ana unsurlardır. Karşımıza çıkan fırsatlarla ilgili bizi uyarırlar, kendi fiziksel, zihinsel ve manevi güçlerimize erişmemizi sağlarlar. Değerlerinizin kısmen farkında olmanız, pek çok fırsatı gözden kaçırmanıza neden olurken, kendi becerilerinize tam erişim sağlamanızı da engeller.

Bu nedenle, değerlerinizi belirlemenin, gerçekleştireceğiniz en önemli eylemlerden biri olduğunu söylüyorum. Değerlerinizi belirlemeniz, ilham dolu bir kader yaşamanızın anahtarıdır. İşinizi sevdiğiniz için, sanki her gün hiç çalışmamışsınız gibi hissettiğiniz bir kariyere sahip olabilirsiniz. Aradığınız hayat arkadaşını bulabilir ya da mevcut ilişkinizi daha sevgi dolu, daha besleyici bir ilişkiye dönüştürebilirsiniz. Kendi özgün dehanızı harekete geçirebilir, ekonomik özgürlüğünüzü artırabilir, etki alanınızı genişletebilir ve zindeliğe kavuşabilirsiniz. Sonuç olarak, var olma amacınızı yerine getirmek için daimi hayalinizi gerçekleştirmeniz mümkün olur. Değerlerinizi anlayarak bu değerleri en anlamlı hedeflerinize ulaşmak için kullanmak, umutsuz bir hayatı heyecan dolu harika bir hayata çevirmenin anahtarıdır.


Değerler Prensibi

John DEMARTİNİ


******


ÖZ DEĞER YÜKSELTME ATÖLYE ÇALIŞMALARI
 Düzenleyici : Halis Şahiner


Saat : 20:00 - 23:00

Ücret :  4 Çalışma 1.200 TL

            1 Çalışma 400 TL

Atölye Çalışma Ortamı :  ZOOM Programı

İletişim Tel /Whatsapp :  0 553 06 00 464

Lütfen Ön Kayıt Yaptırınız.


  *****************************


Daha fazla kişisel gelişim konusunda bilgi ve  yaratım aracı için kitaplarımı satın alabilirsiniz Kontrol Sende - Çekim Yasası ve Bilinçaltı Dönüşüm Rehberi Kitabı - 2019 - 2 nci Baskı


 KONTROL SENDE
İzin Ver GELSİN, İzin Ver OLSUN
Çekim yasası ve Bilinçaltı Kayıt Dönüşüm Rehberi

Düzenlemiş İkinci Baskı
Sayfa : 312

************************************************


Bilinçli Yaratma Sanatı Kitabı


Daha İyi Bir yaşam için

BİLİNÇLİ YARATMA SANATI


Sayfa : 256


******************************

Kitapları Temin İçin : cekimyasasi@hotmail.com

Tel/Whatsapp : 0 553 06 00 464

0 yorum: