Öz-Değerini Yükseltme Atölye Çalışmaları

 

  Hayat bize her şeyi sunar.

Ancak bizim ondan aldığımız kabımızın büyüklüğü kadardır.

Kabımızın büyüklüğünü ise bizim neyi ne kadar alıp kabul etmeye istekli ve gönüllü olmamız belirler.


Bunu belirleyen şeyse kendimizle ilgili bakış açılarımız ve bu dünyadaki kendimize biçtiğimiz değerdir.

Bu değer bizim öz-değerimizi oluşturur. Ve öz değerimiz ne kadar aşağıdaysa kendimizi çok rahat elde edebileceğimiz birçok şeyden mahrum ederiz.

Bunun ötesine geçmek ister misiniz?

İstediğinize ulaşmanıza engel olan öz değer eksikliğinizin kaynaklarının farkına varabilmek ve bunlardan kolaylıkla kurtulmanın yöntemini öğrenmek ister misiniz?

Bu çalışma size göre!!!!

Bildikleriniz değil YAPABİLDİKLERİNİZ yaşamınızda fark yaratır.

 

Atölye Çalışması 4 Farklı Konuda Olacaktır.

Değerlerimizin Tespiti 

Aile ile Enerji Dengeleme Çalışması

Para Blokajları Çalışması

Hedef ve Vizyon Çalışması


 

1.     1. Değerlerimizin Tespiti

Yaşamımızda eylemlerin psikolojik kökenlerine baktığımızda, üç şey görünür:

·     Hayatımız üzerinde hâkimiyet sahibi olmak,

·     Sevmek, sevilmek, ait olmak,

·     Benliğimizi değerli görmek.

Davranışlarımız, hayatımızda bunlara sahip olmamıza hizmet eder. Buradaki kritik şeyse bunları nasıl elde edeceğimize dair inançlarımız ve onları elde etme yolları konusundaki şablonlarımızdır. Bu şablonların ana kaynağı ise içine doğduğumuz aile, kütür, ülke ve inanç sisteminin yaşamla ilgili içerdiği kurallar bilgisidir.

Ve her kişi bu bilgiyi farklı şekilde işler ve yorumlar ve kendi önem ve önceliklerini dahil ederek kendi dünya görüşünü oluşturur.  Ve yaşamı bu görüş üzerinden yaşar. Sahip olunan bu dünya görüşü yaşamı nasıl yaşayacağımızın ana temel taşlarıdır. Bunlar bizim değerlerimizdir.

Yaşamımızda en çok zorlandığımız konu sahip olduğumuz dünya görüşü ile yaşamı içerisindeki olan olayların örtüşmediği durumlarda çatışma yaşamamızdır.

Yaşamımızda ana temel taşlarının ne oldukları hakkında gerçek bilgiye sahip olduğumuzda ve onları istediğimiz yaşamı destekleyecek şekilde kullandığımızda yaşam bizim için çok daha kolay hale gelir. Bu değerlerimizin yaşamla hizalanması demektir.

İlk çalışmada yaşamda hangi bakış açısından işlediğimizin ve hangi değerlere sahip olduğunuzun büyük bir resmini çıkartacağız.

 

2.      2.Aile ile Enerji Dengeleme Çalışması

 

Kendimiz olmanın ilk adımı ebeveynlerimizle ilgili çocukluğumuza ait bizi sınırlayan konuların çözümlemektir. Tarih tekerrürden ibaret olduğu gibi yaşamda çocukluğumuzun tekrarı olarak ortaya çıkar.

Bu nedenle yaşamımızda yolunda gitmeyen sürekli tekrarlayan bir şey varsa mutlaka orada çocukluğumuzdan getirdiğimiz bir şey vardır. Çoğunlukla da çocukluğumuzda ebeveynlerimizle çözümleyemediğimiz konulardır.

O durumdan kurtulmak için ilk adım neleri tekrar ettiğimizin ve ne getirdiğimizin tespitidir. Çoğunlukla da bunlar ebeveynlerimizin bizim ve yaşamın nasıl olması ve nasıl yaşanması ile ilgili bakış açılarının yansımalarıdır.

Yaşamımızda en çok sorun yaratan şeyler bizim o bakış açılarına uyup uymadığımızın yorumlanması ve değerlendirilmesidir. O nedenle ebeveynlerimizle ilgili konuları çözümlemedikçe yaşamımız sakinlik ortaya çıkmaz.

Yaşam bizim için o düşüncelere uyma ya da ret etme mücadelesi halinde geçer. Bundan çıkmanın yolu onlarla ilgili düşünce ve bakış açılarımızın değiştirmekten geçer.

Bu çalışma ile onlarla aramızdaki olumsuz ve yanlı bakış açılarımızı sahip olduğu enerjileri dengeleme imkânına sahip olacağız.

 

3.      3.Para Blokajları Çalışması

 

Para yaşamımızda nelere sahip olup nelere sahip olamayacağımızın sınırlamalarını içeren anlamları taşıyan bir şeydir. Paraya verdiğimiz anlamları değiştirmedikçe yaşamımızda sahip olduğumuz şeyleri değiştiremeyiz.

Yaşamla ilgili en büyük sınırlayıcı düşüncemizin ana kaynaklarında birisi para üzerinden değer elde etme çabamızdır.  Bol paraya sahip olmanın bizim değerimizi artıracağını düşünürken aynı zamanda sahip olduğumuz öz değer eksikliği nedeniyle bol paraya layık olmadığımız veya hak etmediğimiz düşüncesinin etkisi ile içsel bir çatışma yaşarız.

Öz değerinizi yükselttikçe para ile ilgili bilincinizin sınırları genişleyecektir. Sizi sınırlayan düşüncelerden özgürleşeceksiniz.

Parayla ilgili sınırlayıcı düşüncelerinizi değiştirip nötürleştirdikçe yaşamınızdaki birçok ulaşılmaz şey sizin için ulaşılabilir hale gelecektir.

Bu çalışma size bunu sağlayacak araçlar içermektedir.

 

4.      4. Hedef ve Vizyon Çalışması

 

Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgâr yardım edemez.

 

Eğer değerlerinizle uyumlu hedefleriniz varsa kimse sizi sabah kalkmanız için zorlamaz. Kendiliğinden kalkıp hedefleriniz peşinde koşmaya başlarsınız. Eğer sabahları kalkmak size zor geliyorsa bu yaşamınızda değerlerinizle ilgili bir hedef ya da vizyona sahip olmamanızdan kaynaklıdır.

Yaşantınızı sevdiğiniz şeyleri yapmaktan değil size empoze edilen zorundalıklardan yaşıyorsunuz demektir.

Keyifli ve kaliteli bir yaşam için önce bunları tespit etmek sonrada bunları ya değiştirmek ya da bunları kendi değerlerimizle uyumlu hale getirmemiz gerekmektedir.

Bu çalışma size bunu sağlayacak araçlar içermektedir.

 Çalışmalar içerisinde  Deamartini Yöntemi, Access prosesleri, Güçlü soru sorma ve NLP teknikleri kullanılacaktır,

Atölye çalışmamız interaktif bir çalışmadır. Çalışma sonrasında katılımcılara çalışmanın ses kaydı verilecektir.

 

 Düzenleyici : Halis Şahiner

 Tarih   :

Değerlerimizin Tespiti : 02 Haziran 2023 Cuma

Aile ile Enerji Dengeleme Çalışması : 09 Haziran 2023 Cuma

Para Blokajları Çalışması  : 16 Haziran 2023 Cuma

Hedef ve Vizyon Çalışması: 23 Haziran 2023 Cuma

 

Saat : 20:00 - 23:00

Atölye Çalışma Ortamı :  ZOOM Programı

İletişim Tel /Whatsapp :  0 553 06 00 464

Lütfen Ön Kayıt Yaptırınız.


  *****************************


Daha fazla kişisel gelişim konusunda bilgi ve  yaratım aracı için kitaplarımı satın alabilirsiniz Kontrol Sende - Çekim Yasası ve Bilinçaltı Dönüşüm Rehberi Kitabı - 2019 - 2 nci Baskı


 KONTROL SENDE
İzin Ver GELSİN, İzin Ver OLSUN
Çekim yasası ve Bilinçaltı Kayıt Dönüşüm Rehberi

Düzenlemiş İkinci Baskı
Sayfa : 312

************************************************


Bilinçli Yaratma Sanatı Kitabı


Daha İyi Bir yaşam için

BİLİNÇLİ YARATMA SANATI


Sayfa : 256


******************************

Kitapları Temin İçin : cekimyasasi@hotmail.com

Tel/Whatsapp : 0 553 06 00 464

0 yorum: