GERÇEKLEŞME: YARATILIŞ PLANI

 

"Eğer Tanrı 'ya inanıyorsanız onunla birlikte çalışın, inanmıyorsanız kendiniz Tanrı olum ' — Sri Nisargadatta Maharaj

Bu dünyada bir amacınız var. Ruhunuzun sesini dinlediğinizde o amacınız berraklaşır. Kuantum Çökme İşlemi'ni her tamamladığınızda içinizdeki kişilikleri yok eder, gerçek benliğinizi güçlendirirsiniz.






Hiç, bir seminere katılıp birçok yeni yetenek edindiğiniz oldu mu? Peki, orada öğrendiklerinizin ne kadarını uyguladınız? Bildikleriniz ve uyguladıklarınız her zaman eşit değildir. Amacınıza ulaşmak' için gereken her şeyi öğrenebilirsiniz fakat nedenleriniz yeterince büyük değilse, gerekeni yapmak için harekete geçmezsiniz. Nedeniniz yeterince büyükse bir şeyler öğrenince hemen onu uygulamaya başlarsınız. Yani anlamlı bir nedeniniz yoksa pek bir şey başaramazsınız.

İnsanlar bana, "John, 29 sene boyunca hedefine nasıl odaklanabildin?” diye sorarlar. Onlara "Sebebim çok büyük olduğu için bunu başarabildim” derim. Bizi motive edip yolumuza devam etmemizi sağlayan şey budur. 


'Neden hayatını nasıl yaşamak istediğini planlayıp onu gerçekleştirmek için harekete geçmiyorsun?” sorusunu yanıtlarken birçok bahane üretebilirsiniz. Bütün bahaneleriniz suçluluk duygusu ve korku temelli olacaktır. Henüz planımı hayata geçirmedim çünkü:

·        İlk önce kilo vermek istiyorum.

·        Önce borçlarımı ödemem lazım.

·        Önce eğitimimi tamamlamam gerekiyor.

·        Önce evlenmek istiyorum.

Bunların hiçbiri sevdiğiniz şeyi yapmıyor oluşunuz için geçerli bahaneler değildir. Eğer bir kişi kendinden ve hedefinden tamamen eminse, para dâhil her şeyini elinden alsanız dahi tekrar kazanıp yoluna devam eder. Hayallerinizi gerçeğe çevirmek için şu iki adımı uygulamanız gerekir:

 I. Hayallerinizi tanımlayın. Tanımlamazsanız gerçekleşmezler.

2. Kendinize, "Hayallerimin gerçekleşmesini engelleyen şey nedir?” diye sorun. Bu çok büyük bir fark yaratacaktır. Eğer kendinize bahaneler uydurduğunuzu fark ederseniz hemen bir çökme işlemi uygulayın.

 Hayallerinizi ertelemeniz, çoğu zaman şu üç şeye bağlıdır: Detaylandırılmamış bir hedef, dengesiz algılar ve en yüksek değerlerinizle uyuşmayan bir amaç. Bütün amaçlarınızı ulaşılması çok zor olmayan küçük parçalara bölün ve amacınızın yüksek ahlaki değerlerinize uygun bir amaç olduğundan emin olun. Bu süreçte hiçbir bahane geçerli değildir.

Yaklaşık yirmi senedir doktorlarla çalışıyorum. Haftada 500 hastaya bakan bir doktoru küçük bir kasabanın minicik kliniğine yerleştirsek bir hafta sonra yine 500 hastaya bakmaya başlar.  Haftada 50 hasta bakma kapasitesine sahip bir doktora, haftada 500 hasta bakılan bir kliniği satsak o klinik bir ay sonra ayda 50 hasta seviyesine düşer. 

Bu fenomenin sebebinin dış dünyayla hiçbir ilgisi yoktur. Bu durum tamamen bilincimizin titreşimsel seviyesiyle ilgili içsel bir şeydir. Hayatınızın yedi alanıyla ilgili abartılı ya da  çok düşük algılarınız olması iç dünyanızı güçsüzleştirir. Bunlar kendi kendinizi sınırlamanızın arkasında yatan korku ve suçluluk çeşitleridir. Dönüştüren Deneyim, hayatınızın yedi alanındaki dengesiz algılardan kurtulup ruhunuzun özgürleşerek coşmasını sağlar.

Bir keresinde, Teksas'ta yapılan bir diş hekimliği konferansında konuşmacıydım. Konferansın konusu Temporomandi bular eklem bozukluklarıydı. O zamanlar Teksas Kayropraktik  Üniversitesi'nde genç bir öğrenciydim, diş hekimlerine konuşma yapıyor olmamın sebebi ise konu üzerinde çok çalışmış olmamdı.

 Konferansa geldiğimde oturabileceğim tek boş yerin diş hemşirelerinin yanı olduğunu gördüm. Yanımda getirdiğim portatif sunum masasını gören bir hemşire, "Konferansta bir şey mi yapacaksın?” diye sordu.

"Evet, bir konuşma yapacağım” dedim.

"Ne hakkında konuşacaksın? Sen doktor musun?”  

"Hayır, henüz tıp öğrencisiyim.”

Bazı hemşireler bana şaşkınlıkla baktılar, belli ki onların kafalarındaki doktor imajına uymuyordum. Yaşım ve genç görünüşüm onlarda kuşku uyandırmıştı. Algılarımız ne kadar da yanıltıcı olabiliyor değil mi?

Sıradan bir doktorun okul hayatı boyunca 80'den fazla kitap okuduğunu biliyor musunuz? Peki, sınıf sonuncusu olarak mezun olan kişi ne olur? Yine de doktor olur. 0 80 tane ders kitabını çok iyi çalışıp özümserseniz, doktor olmak için gereken materyali okumuş olursunuz. Bunu iki katına çıkartıp, diş hekimliğiyle ilgili 150 kitap okursanız, konunun uzmanı olup konferanslarda konuşma yapabilecek hale gelirsiniz. Bunu kanıtladım çünkü tam olarak öyle yaptım. Temporomandibular eklem bozuklukları ile ilgili konuşma yaptığım diş hekimleri konuya benden daha fazla hâkim değillerdi. Konuya o kadar hâkimdim ki benim bir diş uzmanı olduğumu zannettiler. Esasen yarım saat konuşmam gerekiyordu fakat başladıktan sonra neredeyse dört saat konuştum. Daha az korku ve daha az suçluluk duygusuyla her şeyi başarabilirsiniz. Benim hayalim öğretmekti ve hayalim gerçek oluyordu.

Hemşireler, doktorları kendilerinden üstün görüyorlardı; bu yüzden kendilerini küçümseyip doktorlar için çalışıyorlardı. Eğer o hemşireler doktorları kendi yansımaları olarak görebilselerdi, "Bende de doktor olabilecek kapasite var” diyebilirlerdi. Mesleklerin değer ve prestijleri kolektif imajlarıyla çok ilintilidir.

Aynı prensip, kendinizden üstün gördüğünüz bir kişiyle her türlü ilişkiniz için de geçerlidir. Bu durumda kendinize, "O yapabiliyorsa ben de yapabilirim” demenizi öneririm. Onlarda başarılı olmak için her ne varsa aynısı sizde de farklı bir biçimde vardır. Onlara ve hayran olduğunuz özelliklerine çökme işlemi uygulayın. Kendinizde olmadığını zannettiğiniz o özelliklere sahip olduğunuzu göreceksiniz.

   Yedi sene boyunca herhangi bir konu üzerinde her gün sadece yarım saat yoğunlaşarak çalıştığınızda o konuya hâkim olursunuz. Bu noktaya, 60 dakika çalışırsanız dört yılda, 120  dakika çalışırsanız üç yılda ve 180 dakika çalışırsanız iki yılda  ulaşırsınız. Dişçilik anlayıp üzerinde uzmanlaşmak istediğim alanlardan bir tanesiydi. Bilincin yansıtma mekaniğini anlayıp basit bir stratejiyi uygularsanız önünüz açık olacaktır.

Dönüştüren Deneyim

John DEMARTINI


*****

 

Halis ŞAHİNER

 

Daha fazla bilgi ve yaratım araçları için online atölye

çalışmalarıma katılabilir veya kitaplarımı satın alabilirsiniz.

 

İletişim: 0 553 06 00 464




Kontrol Sende - Çekim Yasası ve Bilinçaltı Dönüşüm Rehberi Kitabı - 2019 - 2 nci Baskı


 KONTROL SENDE
İzin Ver GELSİN, İzin Ver OLSUN
Çekim yasası ve Bilinçaltı Kayıt Dönüşüm Rehberi

Düzenlemiş İkinci Baskı
Sayfa : 312

************************************************


Bilinçli Yaratma Sanatı Kitabı


Daha İyi Bir yaşam için

BİLİNÇLİ YARATMA SANATI


Sayfa : 256


******************************

Kitapları Temin İçin : cekimyasasi@hotmail.com

Tel/Whatsapp : 0 553 06 00 464

0 yorum: