Herkes zengin olmak istiyor.

   Doğru mu, değil mi? Bu zenginliği nasıl yorumladığınıza, zenginleri nasıl algıladığınıza bağlı. Çoğumuz zenginliğin yalnızca maddi varlıkla, parayla ilişkili olduğunu sanırız. Oysa zenginliğin pek çok çeşidi var: Dost zengini olmak, bilgi zengini olmak, yürek zengini olmak, fikir zengini olmak, zaman zengini olmak… Doğanın zenginliğini yaşamak, keyfini  çıkarmak... Hele sağlık, başlıbaşına bir zenginlik.
    En azından birkaç alanda çok zengin olmayı siz de istiyorsunuz değil mi? Haydi seçin şimdi; hangi zenginlik size gerçekten çekici geliyor? Hayallerinizi hangi zenginlik süslüyor?
    Zengin sözcüğünü sevenler var aranızda, ama zenginlerden rahatsız olan çok. Elindeki zenginliklerin farkında olmayan, bunları korumayan, su gibi harcayanlar da. 

“Ben asla zengin olamam, yoksul doğdum, yoksul öleceğim” ya da  “Sağlıklı olmak için ya zamanınız bol olmalı, ya da paranız” diyebilirsiniz.    “Zengin olmak dost kaybetmektir” ya da “Fikir zengini olma, ukala derler” diye düşünenler de olabilir.

    Peki, bu düşüncelere dikkatlerini vermeyenler ne yaparlar? Başka düşünceleri yeşertirler, “Nasıl zenginleşebilirim?” sorusunun cevabını ararlar. Biraz cesaret geliştirirler, planlarını eyleme dökerler: Sağlıklı ve zengin olurlar, fikir üretirler, zamanlarının tadını çıkarırlar! Yürekleri de zenginleşir, çünkü paylaşacak çok şeyleri vardır...
  Herhangi bir alanda zengin olmayı gerçekten istiyor musunuz? 
Zenginleşmek için gereken  yöntemleri öğrenmeden önce, düşüncelerinizi değiştirmeyi öğrenmelisiniz. 

Bunun için sitede yayınlanan Evrenin Yasalarını anlamak ve Refah içerisinde Yaşamak Yazı dizisinin okumunızı tavsiye ederim.


      Başarıya ulaş, ama kibirli olmadan,    
     Başarıya ulaş, ama saldırgan olmadan,
    Başarıya ulaş, ama küstah olmadan,
   Başarıya ulaş, ama kazanç peşinde olmadan,
  Başarıya ulaş, ama zorlamadan.  
                                 Lao Tzu

0 yorum: