Karma Çemberi


Karma çemberi geçmiş yaşam tecrübelerimizin oluşturduğu bir çemberdir. Bu çember içerisinde sayısız hayatlarımız vardır. Ruhlarımızın tekabülü için defalarca dünyaya geliriz. Her gelişimiz esnasında bir programımız vardır. Bu programları uygularken çeşitli korkular ediniriz. Gelmiş olduğumuz yaşantımızda bu korkularımızdan arınmadığımız takdirde bu korkuları yenebilmemiz için tekrar dünyaya gelir ve kendimizin seçtiği program dahilinde bu deneyimleri yaşar ve korkularımızdan arınmaya çalışırız. Eğer yaşantımız esnasında bu korkuları saptar ve sevgiye dönüştürürsek bu korkulardan arınmış olur hem karmamızdaki temizliği yapmış olur hem de yaşamakta olduğumuz yaşamdan zevk alır haline geliriz. Diyelim ki şu anki yaşantınızda "güvensizlik korkunuz" var, "başarısızlık korkunuz" var. Bunlar size geçmiş hayatla aktarılmış olabilir yada bu hayatınızda doğumunuzdan sonraki deneyimlerinizle kazanmış olabilirsiniz. Bu yaşantınızda bu iki korkuyu temizledikten sonra size yukarıdaki kuruldan sizin üst benliğinize sorularak bir korku daha gelebilir. Yani siz eğer üst sınıftan ders almak ve bir an önce takamül etmek isterseniz. Bunu bu yaşantınızda deneyimlemek istemezseniz bir sonraki yaşantınıza devredecektir.

Bizi yaratan Allah taşıyabileceğimizden daha fazla görev vermez bize. Yukarıda kendimizin seçtiği program demiştim bunu şöyle açıklayayım. Bizler dünyaya gelmeden önce diğer ruh dostlarımızla anlaşma yaparız. Deriz ki "sen benim annem ol ve benim sürekli "başarısızlık korkum" üzerine baskı yap ki ben bunu deneyimleyebileyim ve temizleyebileyim dersiniz. O da bunu kabul ederse sizden kendi deneyimi için sizden ona "değersizlik korkusu" üzerine baskı yapmasını isteyebilir de istemeyebilirde. Sonra başka bir ruh arkadaşı seçersiniz ve dersiniz ki ona ben 30 yaşıma geldiğimde karşıma çık ve evlenelim sen de benim güvensizlik korkumu ortaya çıkar ki ben onu temizleyebilmeliyim. Sonra başka birine dersiniz ki sen benim karşıma 35 yaşımda çık ve ben halen ilk eşimle yaşadığım hayatta güvensizlik korkumu temizlememişsem ondan ayrılıp seninle evleneyim. Eğer temizleyebilmişsem benim karşıma çıkmana gerek yok. Bunun gibi karşılıklı programlar hazırlarsınız. Tüm bunları söylememdeki asıl amaç şudur. Hani birilerine kızıyoruz ve onlara küsüyoruz ya. İşte bunlarda onların hiç bir suçu yok. Çünkü onlar sizinle yapmış oldukları anlaşma doğrultusunda görevlerini yerine getiriyorlar. O yüzden bu insanları derin bir arzuyla af etmeniz ve varlıklarına şükretmeniz gerekmektedir. Bu deneyimleri yaşadığınız bu kişilerle bu şekilde yaşamaya siz karar verdiniz. Hiç kimseye kızmamalısınız.

Hepiniz biliyorsunuz ki evrende iki büyük enerji vardır. Biri "Korku enerjisi" diğeri de "sevgi" enerjisi. Korku enerjisi bedeninizde daha çok barındığı sürece, aynı olayları defalarca yaşarsınız. Ne zamanki korkularınızı bulur ve onları temizlerseniz artık size bu deneyimleri yaşatacak enerji gelmeyecektir.
Diyelim ki bir yerde çok öfkelendiniz onun altında mutlaka bir korku vardır. Birisi sizin korku düğmenize basmıştır. O anda karşınızdakine tepki vermeden bir durun ve diyin ki benim hangi korkuma basıldı. Onu bulun ve o anda temizleyin. Ya da birileri hakkında siz sürekli yalancı, kaba, terbiyesiz vs. gibi sözler söylüyorsunuz. Bu durumda size çok ağır gelecek ama karşınızdaki kişi size aynalık yapıyordur. Bir sorun kendinize ben kime ya da kimlere bu şekilde davranıyorum.
Bir de hayat deneyiminiz içinde hiç beklemediğiniz bir olay yaşadınız. Ve ben bunu hak etmedim dediniz. Yine durup düşünün ve diyin ki "ben bunu nerede ektim ve şimdi biçiyorum". Bulabilirseniz hemen o anı temizleyin "ben yaşadığım herşeyi tam olduğu gibi kabul ediyorum" diyin ve şu anda kaçınılmaz yaşananı kabul edin. Bulamayabilirsiniz belki o zaman bu yaşanan geçmiş yaşam tecrübelerinizde ekmiş olduğunuz bir durumdur. O zaman yine de yukarıdaki gibi yaşamış olduğunuz herşeyi olduğu gibi kabul edin ve o anları sevgiye dönüştürün. Tüm bunları yaptığınızda göreceksiniz hayatınız nasıl değişiyor. Çünkü artık çevreniz de sevgi enerjisi oluşacak. Ve sevginin olduğu yere asla korku barınamaz.

Yuvaya dönüş yolunda ışığınız eksik olmasın
.
Nilda Ferhan Efeçınar

0 yorum: