Evrenin yasalarını Anlamak ve Refah İçerisinde Yaşamak-5

13. Refah içindeyseniz , siz: Sağlıklı,Mutlu, Zenginsiniz demektir. Refah bunlardan biri olmadan olmaz. Bu yüzden yaşamınıza bolluk ve bereket isterken aynı anda sağlık ve mutlulukta talep edin. Bunu imgelemelerinizde ve olumlamalarınızda yapabilirsiniz. Örneğin evinizi imgeliyorsanız kendinizi ve yakınlarınızı da manzaraya çok sağlıklı,mutlu olarak yerleştirin. Yine olumlamanızın sonuna "Sağlıklı ve mutluyum" ibaresini ekleyebilirsiniz.

14. Siz büyüdükçe, bilinciniz gelişir. Bilinciniz geliştikçe, kendinize daha çok refah ve bereket çekersiniz. Büyük refahla yaşayan bir insan olmak için gerekli kişisel gelişimi yapmaya istekli olmalısınız.
 
15. Refah için en büyük engellerden biri intikam, dargınlık ve incinme duyguları ile yaşamaktır. Refah bunları taşıyan bir kalpte var olamaz. Bu duyguları yaşamak sadece onları taşıyan insanları üzer ve refahı uzaklaştırır. Hayatınızda size kötülük yapan herkesi bağışlamalısınız. Ayrıca kendinizi de bağışlamalısınız ki bolluğu yaşamınıza davet edebilin. Bu konudaki öğrencilerime her kime kızgınsanız içinizden sürekli" Kendi iyiliğim için seni affediyorum deyin ve bunu gerçekten yapın. Çünkü yaptığınız karşınızdaki ni hoş görmek yada sizi üzmesine izin vermek değil, onun size yaşattığı kötü duygulardan kurtulmak için, kendi iyiliğinizi düşünerek onunla enerji bağınızı kesmektir" derim.
 
16. Yaşamda bir şeye sahip olmayı istediğiniz zaman ben bu arabayı istiyorum demek yerine bu arabaya sahip olmayı seçiyorum demek çok daha doğru bir seçimdir. İstemek hepimizin her aıı yaptığı ve artık kanıksadığımız, üzerinde fazla durmadığımız bir şeydir. Ama önemli konularda seçim yapmak bizler için genelde daha ciddi ve yoğun enerji bağladığımız bir eylemdir. "Bir araba almak istiyorum" cümlesindeki enerji ile " Bir araba sahibi olmayı seçiyorum" cümlesindeki enerji yoğunluğu çok farklıdır. Kararlılığınızı bilinçaltınıza ve evrene göndermeniz için SEÇiYORUM kelimesini kullanın. Ayrıca her enerjinin kaynağına geri döneceğini unutmayın.
 
17. Sizin refahınız en yakın beş arkadaşınızın refahının ortalaması olacaktır Bu sene yıllık maaşınızın ne olacağını görmek için, hayatınızda size en yakın beş insanı ele alın; geçen yılki yıllık gelirlerini toplayın ve beşe bölün. Bu sadece para için geçerli değildir. Bu belli refah yasaları dahilinde bu şekilde işlemektedir ve tüm alanlarda geçerlidir. Size en yakın insanların ilişkilerine, sağlık ve mutluluklarına bakın ve sizin tam ortada olduğunuzu göreceksiniz. Bu ilginç görünen ama çoğunlukla gerçek olduğunu tespit edebildiğimiz ilke yakınlarımızdaki insanların refahları arttıkça bizim refah düzeyimizin de artacağını gösteriyor. O halde iki seçeneğimiz var ya kendimize zengin arkadaşlar bulacağız yada arkadaşlarımızın refah seviyelerini arttırmak için onlara nasıl yardımcı olabileceğimizi düşüneceğiz. Bu da sevgimizi, ilgimizi ve sahip olduğumuz değerleri onlarla paylaşmakla gelişecek bir süreçtir. Unutmayın paylaşılan her şey çoğalır.
 
18. Refah içindeki insanlar indirim, kupon ve ucuzluklara takılmazlar. Refah içindeki insanlar eşyaları adil bir değer karşılığında satın almak için hiç bir zaman endişelenmezler. Bir tasarruf önerildiğinde reddetmezler ama satın alma kararlarını dayandırdıkları asıl temel bu değildir. Pazarlık etme taktikleri, kupon arama veya bir avantaj yakalama üzerinde yersiz çaba harcamak yerine, zamanlarını daha fazla değer yaratmaya harcamayı tercih ederler ki bu da daha çok bereketi çeker.

19. İstediğinizi sandığınız şeyi talep edebilirsiniz ama gerçekte sadece istediğiniz şey olacaktır. Bir adam çok zengin olmak istediğini söyleyebilir ve bunun için yapılması gereken tüm çalışmaları da yapabilir. Ama aslında istediği şey babasına başarılı olduğunu göstermekse ve sadece bunun için zengin olmak istiyorsa, yaptığı çalışmalardan sonuç alması zordur. Bir gün çok güzel bir şey yaparak babasının takdirini kazabilir ama bu zengin olacağını göstermez. Yani önemli olan gerçekten neyi istediğinizdir. "Lütfen kendinize sorun ben aslında neyi istiyorum." Çünkü sonuçta elde edeceğiniz bu olacaktır.
20. İnanç hayatınıza refah çekecek en önemli etkendir. Olumlu olan şeyleri düşünmek her zaman bolluk -bereket için yeterli değildir aynı zamanda buna inanmalısınız. Bolluk ve bereket içinde. bir hayatı hak ettiğinize, bunu elde etmenizin kolay olduğuna, gerçekten istediğinizde hayatınızda istediğiniz kadar refah olacağına inandığınız zaman, isteklerinize ne kadar yakın olduğunuzu anlayacaksınız. Daha az yeteneği olan ama daha güçlü inanca sahip kişiler, yeteneği fazla olan ama inancı az olan kişilerden daha fazlasını daha kısa zamanda elde ederler.
21. Evinizde bulunduracağınız taze çiçekler, doğal kristaller, sizi mutlu eden güzel objeler ve güzel kokular pozitif enerjiyi kendinize çekmenizi sağlayacaktır. Evrensel çekim yasasını hatırlayın. Güzel enerjilerle dolu bir ortam başka güzel enerjileri size çekecektir. Bu yüzden evinizi yada iş yerinizi güzelleştirmeniz sadece bolluk-bereket enerjisini değil, sevgi, mutluluk, huzur gibi enerjileri de daha kolay kendinize çekmenize yardım edecektir.
22. Gerçek refah için biraz bencil olmayı öğrenmeniz de gereklidir. Burada kastedilen bencillik başkalarına zarar vermek, onların haklarına tecavüz etmek değildir. Kendi mutluluğunuzu, refahınızı, başarınızı ve zevklerinizi önemsemeniz demektir. Unutmayın kendine yardım edemeyen kimseye yardım edemez. Eğer siz mutlu, sağlıklı ve ralıat olmazsanız başkalarına da yardımınız olmayacaktır. Bu yüzden önce benim sağlığım, mutluluğun,huzurum ve rahatını demeyi bilmeyen kişinin ne kendisine ne de başkalarına faydası olmayacaktır. Ayrıca tanıdığınız ya da tanımadığınız başkalarının hatırına kendi mutluluğunuzu feda etmek, bilinçaltınıza küçük ve değersiz olduğunuzun mesajını verecektir. Bu durumda da yaşamınızda bolluk-bereket beklemeniz mümkün olmayacaktır. Bugünden sonra hayatınızı kendi değerlerinizle, kendi standartlarınız yönünde ve kendi zevkiniz için oluşturmak için ilk adımı atın.
23. Parasız insanların genellikle parayla ilgili negatif bir enerjileri ve paraya negatif bir anlam yüklemeleri vardır. Para gerektiren şeyleri nasıl yapamadıkları konusunda takıntılı olurlar. Zengin insanların parayla ilgili çok pozitif bir işbirlikleri vardır. Parayı, onlara getirdiği özgürlük, zevk ve keyif anlamında ele alırlar. Parayla olumlu bir işbirliği onu size çekerken, olumsuz bir işbirliği yapmak onu sizden uzaklaştırır. Bugünden sonra para olmadığı için yapamadıklarınızı değil, paranızla yapabildiklerinizi düşünün ve bunlar için mutlu olun. Param olsa güzel bir evalırdım gibi bir düşünce para ile negatif işbirliği anlamına gelir ama kendime bu yeni elbiseyi aldığım için mutluyum gibi bir düşünce para ile pozitif işbirliği demektir ve bunu yapmaya başladığınız• zaman daha çok parayı kendinize çekmeye başlıyorsunuz demektir.
24. Hayatınızdaki bolluk ve bereketi fark edin. Evinizde önce buzdolabınızı açın ve içinde neler olduğuna bir bakın. Sonra dünyada her gün 25.000 kişinin açlıktan• öldüğünü aklınıza getirin. Daha sonra yatak odanızdaki dolabını açın ve kıyafetlerinize bir göz atın ve dünyada iki milyar insanın her gün 2 dolarla geçinmek zorunda olduğunu düşünün. Evinizdeki eşyalarına 1 dakika bakın ve şu geçen 1 dakika içinde dünyada 12 çocuğun açlıktan öldüğünü aklınıza getirin. Evet karamsar bir tablo oldu ama bunların hepsi gerçek rakamlar. Bu durumda şansı piyango gişelerinde, parlak iş sözleşmelerinde veya aniden karşınıza çıkacak güçlü insanlarda aramak yerine sahip olduğunuz şansı fark etmeniz gerekmez mi? Siz zaten bolluk ve bereket içinde yaşayan çok şanslı bir insansınız. Belki bundan daha fazlasını istiyorsunuz ve bu da sizin hakkınız. Ama bunu isterken elinizdeki için şükretmeniz, bunların değerini bilmeniz emin olun daha fazlasını elde etmeniz için atacağımız en büyük adım olacaktır. Kendiniz için isterken başkaları içinde istemeyi unutmayın ve her gün başka insanların hayatları için küçük de olsa anlamlı bir katkıda bulunun. Bazen bir gülümseme, bazen bir hatır sorma, bazen bir hayvanı besleme,bir çiçeğe ,su verme, bir yaşlıyla kısa bir sohbet,bir çocuğu sevme,bir insanın derdini karşılıksız dinleme... Bunların hepsi dünya için yapacağınız anlamlı katkılardır. Unutmayın pozitif enerjiler, daha büyük pozitif enerjileri size çekecektir. Eğer yaşamınızda her günü yeni fırsatlar için bir şans olarak görür ve karşınıza çıkacak büyük şansı beklemek yerine bunu oluşturmak için anlamlı adımlar atarsanız bu yazıdan en büyük faydayı elde etmişsiniz demektir.

Kaynak : www.reikiturk.com

0 yorum: