Bir hedef belirleyin: “Ne istiyorsunuz?”

İnsanlara, “ne istediklerini” sorduğumda, cevap veremezlerken, “ne istemediklerini” sorduğumda ise çok şey anlatmaya başlıyorlar.Aslında bu, doğal bir durum. İnsanlar, bilmedikleri ve üzerinde düşünmedikleri konu hakkında yorum yapamazlarken, bildikleri konuda daha rahat konuşurlar. Aynısını ben de yaşadım. 2013 yılında Hipnoz eğitiminde, ilk günlerdeki bilgi açlığıyla, hipnoz eğitmeni Ufuk beye zihnimdeki soruları peş peşe sorarken, ikinci gün o bana can alıcı soruyu sordu: “Ne istiyorsun? Halis, Ne istiyorsun?” dedi. Soruyu sorduğu an, ben ne cevap vereceğimi bilemedim. Dondum kaldım. Evet, bir şeyler istiyordum ama hiçbir zaman gerçek anlamda ne istiyorum diye hiç detaylı bir şekilde düşünmemiştim. Ve bir cevap veremedim.


Evrende her şey zıddıyla birlikte tanımlanır. Bir şeyi anlatmanın en kolay yolu, bilindik bir şeyi referans almaktır. O nedenle de siyahı tanımlamak için beyaz veya beyazı tanımlamak için siyahı kullanırız. Geceyi tanımlamak için gündüzü, gündüzü tanımlamak için geceyi kullanırız.

Biz de ne istediğimizi tanımlamak için hepimizin hayatında sürekli olarak kullandığı bu yöntemi kullanacağız. Önce ne istemediğimizi ortaya çıkartacağız.  Sonrada ne istediğimize bunun üzerinden ulaşacağız.

Yaşamımız içerisinde, bizi rahatsız eden şeyler aslında bizim istemediklerimizdir. Bizi rahatsız eden şeyleri listelediğimizde, aslında ne istemediğimiz de ortaya çıkacaktır.

 

Mevcut durumun tespiti bizim için başlangıç noktasıdır. Başlangıç noktası, bize nerede olduğumuzu gösterir. Ve aynı zamanda, elimizde sahip olduklarımızın farkına varmamızı sağlar. Böylelikle, gideceğimiz yere nasıl gideceğimiz ya da gidip gidemeyeceğimiz ya da gitmek için ihtiyacımız olan araçlar konusunda bize temel bilgileri sağlar.


Hayatımızda bizi rahatsız eden şeylerin listesini çıkardıktan sonraki yapılacak iş onları önem ve öncelik sırasına koymaktır. Bazı konuların, bizim hayatımıza etkisi çok azken, bazıları hayati öneme haizdir. Sıralamayı yaparken, buna dikkat etmek iyi olacaktır.


KONTROL SENDE Kitabından

Halis ŞAHİNER


*****************************

Daha fazla yaratım aracı için kitaplarımı satın alabilirsiniz Kontrol Sende - Çekim Yasası ve Bilinçaltı Dönüşüm Rehberi Kitabı - 2019 - 2 nci Baskı


 KONTROL SENDE
İzin Ver GELSİN, İzin Ver OLSUN
Çekim yasası ve Bilinçaltı Kayıt Dönüşüm Rehberi

Düzenlemiş İkinci Baskı
Sayfa : 312

************************************************


Bilinçli Yaratma Sanatı Kitabı


Daha İyi Bir yaşam için

BİLİNÇLİ YARATMA SANATI


Sayfa : 256


******************************

Kitapları Temin İçin : cekimyasasi@hotmail.com

Tel/Whatsapp : 0 553 06 00 464 


0 yorum: