Seni satın alırsam, bana para kazandıracak mısın?

 

 Soru: Hayatımda ve yaşantımda gelir, zenginlik, bereket yaratmayla ilgili form yok, yapı yok ve anlam yok örneğini verebilir misiniz?

Gary: Birinin bana bir fırsat vermesi ve farkındalığıma güvenmeye istekli olmam ve şöyle bir soru sormam buna bir örnek olabilir: 

"Seni satın alırsam, bana para kazandıracak mısın?" 

Ayrıca şunu da sorabilirsiniz:

Hayatımda zenginlik, para ve bolluk yaratmak için ne gerekirdi?

Hangi formu, yapıyı ve anlamı ona sahip olamayacak kadar önemli kıldım?
Bu proses size zenginlik, para ve bolluk yaratmaya istekli olmadığınız yerleri gösterecek.

Soru: "Hiçbir biçim, yapı, anlam yok anlamı hiçbir şeydir." dediniz, yani bu, kendi tarzımda yaratıp üretebileceğim ve bu realitenin tüm yasalarının geçerli olmadığı anlamına mı geliyor?


Gary: Evet ve hayır. Fiziksel realitenin uyduğu belirli yasalar var mı? Bir nevi - ama her zaman değil. Konu fiziksel realiteye geldiğinde herkes hiçbir seçeneğiniz olmadığını düşünüyor ama hiçbir seçeneğiniz kalmadığında, zorunluluk bakış açısına girersiniz.

Bize şu soruları sormamız asla öğretilmedi:

Burada gerçekten mümkün olan ne?

Gerçekten ne gibi seçeneklerim var?

Hangi soruyu sorabilirdim ve bu soru ne yaratırdı?

Burada ne tür bir katkı olabilirim veya alabilirim?

Katkı iki yönlü bir yoldur; her iki yönde de gider. Aynı anda olabilir ve alabilirsiniz. Parayı nasıl yaratıp ürettiğinizle ilgili herhangi bir biçim, yapı ve öneminiz yoksa örneğin "Tüm paramı x, y veya z yaparak elde ediyorum" demek yerine şunu sorun: “Bugün burada ne gibi olasılıklar var?" Şu sorudan yola çıkmalısınız:

Başka nereden para kazanabilirim?

Para başka nereden gelebilir? Başka ne mümkün?Sürekli olarak "Başka ne var?" yaptığınız sürece para yaratma ve üretme şekliniz konusunda sürekli bir genişlemeye sahip olacaksınız. "Ben ancak bebek bakıcılığı yaparak veya her gün işe giderek para kazanabilirim" derseniz farklı bir sonuç elde edersiniz. Çalışmanın paraya eşit olduğunun önemini aldınız. Bu, "En çılgın hayallerimin ötesinde parayı nasıl yaratırım ve üretirim?" sorusundan çok farklıdır.

"Bunu oluşturmak için x saat kadar yapmam gerekiyor" yapmasaydın nasıl olurdu? Bunun yerine, "Bunu ne kadar çabuk halledip bir ton para kazanabilirim?" diye sorsanız ne olur?

Paranız, zenginliğiniz ve bolluğunuz olup olmadığı konusunda herhangi bir biçime, hiçbir yapıya ve hiçbir anlama sahip olmamaya istekliyseniz, bunu kendi yönteminizle yaratabilirsiniz. Soru olarak işlev görmeye ve başka nelerin mümkün olduğunu görmeye istekli olursanız, her şeyi yaratabilirsiniz.

Dain: Ayrıca olup olmadığına dair hiçbir formda, hiçbir yapıda ve hiçbir anlamda olmamanız gerekir ya da onu kendi yönteminle yaratmazsın.

Gary: Para kazanmanın pek çok iyi yolu var, öyleyse neden onları kullanmayasınız?

Dain: Hey, işte buradasın. Gerekmiyorsa neden tekerleği yeniden icat edesiniz ki? Daha sonra ona sahip olduklarınızı ekleyebilirsiniz.

 

Toplam Özgürlüğün 10 Anahtarı

Gary Douglas – Dain HEER


*****

 

Halis ŞAHİNER

 

Daha fazla bilgi ve yaratım araçları için online atölye

çalışmalarıma katılabilir veya kitaplarımı satın alabilirsiniz.

 

İletişim: 0 553 06 00 464
Kontrol Sende - Çekim Yasası ve Bilinçaltı Dönüşüm Rehberi Kitabı - 2019 - 2 nci Baskı


 KONTROL SENDE
İzin Ver GELSİN, İzin Ver OLSUN
Çekim yasası ve Bilinçaltı Kayıt Dönüşüm Rehberi

Düzenlemiş İkinci Baskı
Sayfa : 312

************************************************


Bilinçli Yaratma Sanatı Kitabı


Daha İyi Bir yaşam için

BİLİNÇLİ YARATMA SANATI


Sayfa : 256


******************************

Kitapları Temin İçin : cekimyasasi@hotmail.com

Tel/Whatsapp : 0 553 06 00 464


0 yorum: