EVRENDE KORKULACAK HİÇBİR ŞEY YOKTUR

Hayat şaşılacak surette harikalarla dolu bir yaratılış surecidir ve siz onun parçasısınız. Ve her düşündüğünüz, söylediğiniz ve yaptığınız şey de onun bir parçasıdır. Yanlışlar yoktur, hata yoktur. Hepsi Hayattır.

Değersizlik, korku, kasvet düşünceleri; yıpratıcı, negatif düşünceler, tekrar ve tekrar. Simdi önemli bir nokta. Bir düşünce size geldiğinde, o düşünce fiziksel bedeninize duygu olarak aktarılır. Ve bu duygu, sizin deyiminizle, ruhunuza kaydolur. O anda, gelecek zamana ait bir eylem sekil alır. Hepimiz dünya katına bütün duygular, bu heyecanlar dizisini deneyimlemek ve onlar üzerinde hâkimiyet kazanmak üzere geldik.


Tepkilerimizi, kendimize çekeceğimiz düşünceleri, hayatımızda gerçekleştireceğimiz eylemleri seçebildiğimizi idrak ettiğimiz zaman hâkimiyeti kazanmış oluruz. Kendimize çektiğiniz düşüncelerden çoğunun temelinde; bizde bir kusur olduğu ve bizim sevilmeye layık olmadığınız ve sevilmek için bir şeyler yapmak zorunda olduğumuz inancı yatmaktadır


Siz secim yapmak zorunda değilsiniz. Tüm ıstıraba, tüm hastalıklara, tüm acılara, tüm pişmanlıklara, tüm suçlara sahip olabilirsiniz, yine de üzülmenize gerek yok; çünkü gönlünüzdeki sevgi öylesine uçsuz bucaksızdır ki o hepsini taşıyabilir. Bu duygular sizin çocuklarınızdır. Onlar sizin çocuklarınızdır. Bütün istedikleri sizin sevginizdir. Onları siz yarattınız Siz bu duyguları onlara olan sevginizle, onları kabulünüzle işittiğiniz zaman, başkalaşım (trans mutasyon) ve dönüşüm (transformasyon) sözcükleri o zaman gerçeklik kazanacak. EVRENDE KORKULACAK HİÇBİR ŞEY YOKTUR


Hayatınızı dengenizi yitirmiş bir halde geçirmek zorunda değilsiniz. Sizin için neyin iyi oldugunu keşfetmek ve hayatınıza huzur ve uyum getirmek sizin sorumlulugunuzdur.

0 yorum: