Olumsuz İstenmeyen Duygulardan Kurtulmak.

Bazı önemli kararlar yüzünden kafamız dağınık olabilir ve zihnimizin bulutları diğer işleri yapmamıza engel olabilir. Böyle bir anda hayatın üzerimizdeki etkileri hakkında endişeleniriz.
      Hayatımızla ilgili olarak düşünüyor, soruyor, söyleniyor, tartıyor analiz ediyor, endişeleniyor ve stres içinde olabiliyoruz. Böyle b
ir zamanda genellikle ilk olarak kendimiz için kederleniriz ve bu tür şeylerin hep bizim başımıza geldiğini düşünürüz.             Halbuki bu sadece sinir sistemimizin bir oyunudur.
İşte bu anda yeni davranışın seçileceği gelişme anıdır. Eski davranışa direnip bir üst versiyon halimizin davranışını belirleme zamanı!..
     Değişik bir davranış seçip arzu ettiğim kişi olma fırsatı. Peki neler yapılabilir. Beni kurban rolüne sokan, gözümün önüne gelen resimlerin renklerini değiştirip daha canlı, aynı kendimi güvenli, huzurlu ve mutlu hissettiğim anlarda , gözümün önüne gelen resmin renklerinde olduğu gibi, anı bu renklerle değiştirebiliriz. Bunu zihnimizde anında yaparız.
     Eylem olarak ise hemen yakın çevrendeki biri için iyi bir şey yapın. Başkalarının problemlerine yardımcı olabilmek için biraz zaman yaratın. Biz kendi yolumuzdan çekildiğimizde, yardım esnasında hissettiğimiz duygular ve karşımızdaki insanların duygularının bulaşıcı olması sayesinde ruh halimiz değişecektir.  Umulmadık bir biçimde yaşadığımız soruna farklı bakış açılarında bakacağımız için ya yeni çözümler görmüş, üretmiş oluruz ya da zaten sorunun belki de o kadar büyük olmadığını bile görebiliriz.
İçinde bulunduğumuz ruh hali değişince sorunların önemi de değişir.
         Karşımızdaki insanlara yardım etmemiz onları mutlu eder ve bize karşı minnet duyarlar. Bu hisler siz gülümsediğimizde karşınızdakinin de size gülümsemesi gibi buna bumerang etkisi yapar diyoruz.
Duygular bulaşıcıdır.
       İyi hisler bulaşır. Kötü hislerde de tercih sizin Sorunun yana yakıla anlatıp çevrenize çaresizliğinizi haklı çıkarmaya çalışarak onları sizleri destekler duruma getirmek mi iyi, yoksa onlara yardım ederek onlara yaşatacağınız hoş, insani duyguların bulaşmasını sağlamak mı?
Her zamanki gibi karar yine sizin...

Banu Gökçül
Yaşam Yön. Kişisel Gelişim
Yaşam Koçu2 yorum :

 1. zamanı yönetemiyor - DUM.
  http://cekimyasasi.dubturbo-tr.com/zaman-yonetimi/
  linkindeki yazını hemen inceliyorum.

  about h'ooponopono: evet ihmal ettim ve ne olduğunu gördüm. kişisel gelişimden iş geliştirme ve ticaret kitaplarına kaydığım için olabilir.bambaşka bir dünyaymış.

  yine de kontrol bende.

  keep writing. ur blog has good sensations.

  üstteki yazı tam olarak denk geldi. çok mutluyum. mühim olanda bu. bir şeyler yazarsam yüksek enerji ile mutlaka paylaşacağım.

  alex'in huzuru.
  have a holy day.

  YanıtlayınSil
 2. Last year I had a relationship that I couldn't let go, but we were facing such tremendous odds I never thought I'd hear from this person again. I ordered several spells to be cast for me by Dr Obodo's, I also performed my own spell work with the lover return and obstacle removing spell kits from Dr Obodo. Before he was done performing the spell work, my lover started contacting me again, and that was amazing since it had been months since we had contacted each other. Over time we have healed much of our old wounds, and we now have a much more stable relationship than I ever pictured possible a year ago. The spells were effective. The blessings that have unfolded are far beyond what money can buy. Thank you so much for working on my behalf. It brings peace to my heart knowing that I have your services available to me.reach him directly @ templeofanswer@hotmail.co.uk or cell: +234-8155425481

  YanıtlayınSil